1700-555-112

טיפים חשובים

 מהו קוצר ראייה?
אם אתה קצר-רואי תיתקל בקושי לראות עצמים מרוחקים, ואילו מקרוב הראייה שלך תהיה ברורה, לפעמים תראה עצמים ברורים עד למרחק של סנטימטרים או אפילו של מטרים אחדים. אולם מעבר לתחום זה, העצמים מיטשטשים ואינם ממוקדים. דבר זה עלול להשפיע עליך בעת נהיגה, בחדר-הכושר, בשעת משחק או אף כאשר אתה מנסה לזהות מישהו ממרחק.
 
מהו רוחק-ראייה?
אדם בעל רוחק ראייה יוכל לראות בבירור עצמים המצויים במרחק, אולם  ייתקל בקושי או שכלל לא יהיה מסוגל להתמקד בחפצים קרובים. במקרים חמורים, בעיה זו מצריכה מאמץ בלתי-פוסק על מנת להתמקד בעצמים בכל המרחקים. רוחק-ראייה עלול לחבל במטלות יומיומיות כגון קריאה וכתיבה.
 
מהי אסטיגמציה?
אסטיגמציה (צילינדר) היא ליקוי נפוץ, המשפיע על אנשים רבים, ילדים כמבוגרים. אם יש לך ראייה אסטיגמטית, ראייתך תהיה מטושטשת או מעוותת מכל מרחק, תלוי במידת האסטיגמציה. כמו כן אסטיגמציה עשויה להיות מלווה בקוצר-ראייה או ברוחק-ראייה.
אסטיגמציה עלולה להפריע לך גם במטלות היומיומיות הדורשות ראייה למרחק - כמו קריאת שלטי דרכים, או ראייה מקרוב - כמו קריאת עיתון.
 
מהי פרסביופיה?
פרסביופיההיא ליקוי תלוי-גיל המשפיע על כולם כמעט. כשמגיעים לשנות הארבעים או החמישים, ייתכן שנגלה שקשה לנו להתמקד בעצמים קרובים לנו כמו האותיות בספר או בעיתון, בייחוד באור קלוש. אם לא דואגים לתיקון הפרסביופיה, היא עלולה להוביל לכאבי-ראש ולעייפות עיניים בשעה שמבצעים מטלות הדורשות ראייה מקרוב.
מגיל ארבעים לערך, העדשה בעין נעשית פחות גמישה, ולכן אנו מתקשים יותר לשנות את ההתמקדות בזריזות, כשעוברים מעצמים רחוקים לקרובים. כמו כן, באופן כללי, התמקדות בעצמים קרובים הופכת לקשה יותר ככל שמזדקנים.
 
פנו אלינו...
שאלות, ייעוץ, קביעת תורים ובדיקות עיניים ניתן לבצע בקלות דרך המייל.
מלאו את הטופס ונציגי השירות שלנו ישמחו לחזור אליכם במהרה עם תשובה.